RSS feed for aurea
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
GTA 5- Rico Story: Speaker Knockerz

GTA 5- Rico Story: Speaker Knockerz

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
Edit this entry  
12
WWE Cyber Sunday 2008

WWE Cyber Sunday 2008

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Chariots of the Gods

Chariots of the Gods

1970
×
Edit this entry  
10
The Firm

The Firm

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
Same Stream Twice

Same Stream Twice

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
NXT Takeover: Brooklyn IV

NXT Takeover: Brooklyn IV

2018
×
Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Edit this entry  
07
A Computer Animated Hand

A Computer Animated Hand

1972
×
Edit this entry  
06
Suffragette

Suffragette

2015
×
Edit this entry  
06
Anthem

Anthem

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
05
GTA 5- Rico Story: Speaker Knockerz

GTA 5- Rico Story: Speaker Knockerz

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Hardys: Woken

The Hardys: Woken

×
Read the review Edit this entry  
05
NXT TakeOver: Chicago II

NXT TakeOver: Chicago II

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Demonlover

Demonlover

2002
×
Edit this entry  
02
Buried

Buried

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Read prior review Edit this entry  
02
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Edit this entry  
02
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

Stan Brakhage Exits the Cinema and Enters the Light of Day

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Tombstone

Tombstone

1993
×
Edit this entry  
01
NXT TakeOver: New Orleans

NXT TakeOver: New Orleans

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Edit this entry  
31
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
Edit this entry  
31
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
Edit this entry  
31
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
Edit this entry  
31
Brain Dead

Brain Dead

1987
×
Edit this entry  
31
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rockers

Rockers

1978
×
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
28
Smack 'Em Up: Reality Bites

Smack 'Em Up: Reality Bites

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Sissy-Boy Slap-Party

Sissy-Boy Slap-Party

2004
×
Edit this entry  
28
NXT TakeOver: Philadelphia

NXT TakeOver: Philadelphia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
Edit this entry  
27
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Edit this entry  
26
Cans Without Labels

Cans Without Labels

2019
×
½
Edit this entry  
26
Omega Man: A Wrestling Love Story

Omega Man: A Wrestling Love Story

2019
×
Edit this entry  
26
WWE Wrestlemania XXIV

WWE Wrestlemania XXIV

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Election

Election

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry