RSS feed for aurea

aurea has logged 74 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Captain Underpants: Epic Choice-o-rama

Captain Underpants: Epic Choice-o-rama

2020
×
Edit this entry  
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zach King's Day Off

Zach King's Day Off

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
Read the review Edit this entry  
28
Rocky III

Rocky III

1982
×
Edit this entry  
28
Cobra

Cobra

1986
×
Edit this entry  
28
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
26
Love Is the Message, The Message Is Death

Love Is the Message, The Message Is Death

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
Edit this entry  
24
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
Edit this entry  
23
Year One

Year One

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
19
Breakdown

Breakdown

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
Edit this entry  
19
Capolavoro

Capolavoro

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Read prior review Edit this entry  
17
Stripes

Stripes

1981
×
Edit this entry  
17
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
Edit this entry  
17
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
16
banksi unbrush ponitaeyel

banksi unbrush ponitaeyel

2015
×
Read prior review Edit this entry  
16
DRK PARA

DRK PARA

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
sickening chair games

sickening chair games

2015
×
Edit this entry  
16
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
Edit this entry  
16
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry