• Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Betrayed

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Another Happy Christmas

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Asphalt Burning

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Fatal Affair

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Mrs. Serial Killer

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • Fools in the Mountains

    ★★½

  • The Crossing

    ★★★½

  • 365 Days

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • Loop

    ★★★

  • Wind

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • American Son

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Hope

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Float

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★

  • Smash and Grab

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Checkered Ninja

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★★½

  • Christmas with a View

    ★★★½

  • Hunter Killer

    ★★★½

  • Killungard

    ★★

  • An Affair

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Peppermint

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★

  • The Quake

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★★