• The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Burrow

    ★★★

  • The Clockwork Elves

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Printtemps

    ★★★½

  • Puparia

  • Mank

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Autoficción

    ★★★

  • Coven

    ★★★½

  • Adonis

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★

  • Still Processing

    ★★★½

  • Beginning

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Imitation of light

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Gaucín

  • Febrero en Gaucín

  • Now that there is time

  • Visit

    ★★★

  • Himala: Isang Diyalektika ng Ating Panahon

  • The Happening

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Apples

    ★★

  • Escape From Pretoria

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★

  • Red Moon Tide

    ★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★

  • Servants

    ★★½

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • 4EVER [Love]

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • sin título (año pasado)

  • Butterboo

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • The Year of the Discovery

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½