RSS feed for AuroraNocte

AuroraNocte has logged 519 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Eyes

Dark Eyes

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Venus Wars

Venus Wars

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★
Edit this entry  
27
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wire Cutters

Wire Cutters

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Seed

Seed

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Curses

Curses

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Let Your Light Shine

Let Your Light Shine

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
19
Repeated Absences

Repeated Absences

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Days to Come

The Days to Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
The White Diamond

The White Diamond

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gothic

Gothic

1986
×
★★½
Edit this entry  
14
Final del verano

Final del verano

2019
×
Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
July Tales

July Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Fall

The Fall

2019
×
★★
Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
01
Accident

Accident

1967
×
★★★
Edit this entry  
30
Seven Years in May

Seven Years in May

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Andrómedas

Andrómedas

×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
La Mirada Errante

La Mirada Errante

1970
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hôtel du Nord

Hôtel du Nord

1938
×
★★★½
Edit this entry  
26
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lursaguak

Lursaguak

2019
×
Edit this entry  
25
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Millions (and Millions) of Memories

Millions (and Millions) of Memories

×
★★
Edit this entry  
24
Scenery

Scenery

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Timecode

Timecode

2016
×
★★
Edit this entry