• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • New York New York

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Fosse/Verdon

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Wives on Strike: The Revolution

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★