Aurora has logged 37 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anna Karenina

Anna Karenina

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flying Down to Rio

Flying Down to Rio

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Magic

Magic

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Count Your Blessings

Count Your Blessings

1959
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry