Sort by

auscapulet has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Closed Spaces

Closed Spaces

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rhino

Rhino

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dorm

The Dorm

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Donbass

Donbass

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Breaking into Baikonur

Breaking into Baikonur

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Rare Beasts

Rare Beasts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Outlaw

Outlaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry