Austin has logged 218 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mindless

Mindless

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rubber

Rubber

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Homefront

Homefront

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paranoia

Paranoia

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry