Sort by

Austin has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Q

Q

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Killers

The Killers

1964
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry