Sort by

Austin has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry