• The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

  • Dune

  • The Suicide Squad

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • The Tomorrow War

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

  • Godzilla vs. Kong

  • Q: Into the Storm

  • Zack Snyder's Justice League

  • Flora & Ulysses

  • A Glitch in the Matrix

  • Palmer

    ★½

  • Thomas Sowell: Common Sense in a Senseless World

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★★½

  • Force of Nature

    ★½

  • Scoob!

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Close Encounters of the Fifth Kind

  • Cursed Films

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Wander Darkly

    ★★★★★

  • Jasper Mall

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Elsewhere

  • Primal

    ★★½

  • Frozen II

  • Kill Chain

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Bottom of the 9th

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½