Dr. has logged 18 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spaced Invaders

Spaced Invaders

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★½
Edit this entry  
23
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
Read the review Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast, Cheap & Out of Control

Fast, Cheap & Out of Control

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry