Dr. has logged 14 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★½
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★
Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry