Sort by

Austin has logged 194 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry