• Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Terror on the Prairie

    ½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Covid Killer

    ½

  • Ignore It

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • Black as Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Intrusion

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Curse of Humpty Dumpty

    ★★½

  • The Pickman Model

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Superhost

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Post Malone: Live at Lollapalooza 2021

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Behind The Sightings

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★★

  • The Stranger She Brought Home

    ½

  • Jungle Run

    ½

  • The Ice Road

    ★★★½