Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saving My Daughter

Saving My Daughter

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiver

Shiver

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sharktopus vs. Whalewolf

Sharktopus vs. Whalewolf

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
June

June

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
500 MPH Storm

500 MPH Storm

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Darkness Reigns

Darkness Reigns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Viking Quest

Viking Quest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crossmaglen

Crossmaglen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Ivan the Terrible

The Death of Ivan the Terrible

1909
×
Read the review Edit this entry  
08
A Sixteenth Century Russian Wedding

A Sixteenth Century Russian Wedding

1909
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Water Nymph

The Water Nymph

1910
×
★★★
Edit this entry  
08
Portrait

Portrait

1915
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Night of Horror

Night of Horror

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry