Sort by

Austin has logged 368 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ignore It

Ignore It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Magpie

The Magpie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Deadlock

Deadlock

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Untitled Earth Sim 64

Untitled Earth Sim 64

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cybolica

Cybolica

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Landgraves

Landgraves

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black as Night

Black as Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry