Sort by

Austin has logged 40 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Archetype

Archetype

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Traveler

The Traveler

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dogman

Dogman

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unknown Visitor

Unknown Visitor

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Splinter

Splinter

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Butchers

Butchers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Separation

Separation

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coil

Coil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carnivore

Carnivore

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Payload

Payload

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
La Sirena

La Sirena

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Tooth Fairy

The Tooth Fairy

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Apollyon

Apollyon

2019
×
★★★
Edit this entry