Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Retribution

Retribution

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mother

The Mother

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry