Sort by

Austin has logged 341 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry