Sort by

Austin has logged 36 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intruder

The Intruder

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry