Sort by

Austin has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resistance

Resistance

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ultras

Ultras

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Go!

Go!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guilty

Guilty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry