• Outside the Wire

    ★★½

  • Music

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Songbird

  • What Lies Below

    ★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Superintelligence

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Pink Skies Ahead

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Really Love

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Evil Eye

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Binding

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★