• Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Bloody Hell

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Robin's Wish

    ★★★★

  • The Binge

    ★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Sleepover

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Magic Camp

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Unhinged

    ★★★

  • Fatal Affair

    ★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Desperados

  • Irresistible

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Becky

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Body Cam

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Valley Girl

    ★★

  • Arkansas

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Earth and Blood

    ★★