• Eternals

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Mindset

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • High Life

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Arctic

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

  • When We First Met

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ½

  • The Dawn Wall

    ★★★★½