Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Edit this entry  
12
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
24
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry