Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Nope

    ★★½

  • Anything's Possible

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

  • The Alpinist

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Extraction

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Aniara

    ★★

  • The Nightingale

    ★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Banana Fish

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Wolf House

    ★★★½