Sort by

Austin has logged 230 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aniara

Aniara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Twentieth Century

My Twentieth Century

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Note

Death Note

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry