RSS feed for Austo191

Austo191 has logged 331 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
White Fang

White Fang

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
09
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Edit this entry  
09
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shipwrecked

Shipwrecked

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry