Sort by

Austoon has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry