• Neon Lights

    ½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Men

    ★★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • We Own This City

    ★★★★★

  • Bill Maher: #Adulting

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Shut In

    ★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Requin

    ★★★

  • Hatching

    ★½

  • You Won't Be Alone

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • American Refugee

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • A House on the Bayou

    ★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Nightbooks

    ★★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★

  • Dashcam

    ½

  • Gunfight at Dry River

    ½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Huda's Salon

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Komi Can't Communicate

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Loud House Movie

    ★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Hellbender

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★★

  • Cow

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★★½

  • The Deep House

    ★½