Sort by

Auteur has logged 455 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demon

Demon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Papa Hemingway in Cuba

Papa Hemingway in Cuba

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disappointments Room

The Disappointments Room

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transpecos

Transpecos

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Endless

Endless

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pet

Pet

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Incarnate

Incarnate

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
31

31

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Incendies

Incendies

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Masterminds

Masterminds

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
11.22.63

11.22.63

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
ClownTown

ClownTown

2016
×
★½
Read the review Edit this entry