Auteur has logged 18 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Knucklebones

Knucklebones

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Race

Race

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Risen

Risen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Antibirth

Antibirth

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry