Sort by

Auteur has logged 553 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
We All Scream for Ice Cream

We All Scream for Ice Cream

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Night School

Night School

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Oath

The Oath

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Rains on Our Love

It Rains on Our Love

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Submission

Submission

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Crisis

Crisis

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Fever

The Fever

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dream Cruise

Dream Cruise

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Washingtonians

The Washingtonians

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Cat

The Black Cat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightflyers

Nightflyers

1987
×
Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
8 Remains

8 Remains

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Griffin & Phoenix

Griffin & Phoenix

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Delirium

Delirium

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampires

Vampires

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Keeping Hours

The Keeping Hours

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ward

The Ward

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry