• Bo Burnham: What.

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • The Day the Earth Stood Still

    ★★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★★

  • The Resurrection of Gavin Stone

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★★½

  • Cars

    ★★★½

  • A Grand Night In: The Story of Aardman

    ★★★★★

  • Escape from New York

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Philomena

    ★★★★½

  • A History of Violence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½