RSS feed for autopilot
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Fittest on Earth: A Decade of Fitness

Fittest on Earth: A Decade of Fitness

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Left Behind

Left Behind

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Thief Of Time

A Thief Of Time

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coyote Waits

Coyote Waits

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skinwalkers

Skinwalkers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Conviction: The Jill Meagher Story

Conviction: The Jill Meagher Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Godless

Godless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Sinner

The Sinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Louis Theroux: The Ultra Zionists

Louis Theroux: The Ultra Zionists

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kurt Braunohler: Trust Me

Kurt Braunohler: Trust Me

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry