RSS feed for autopilot
  • 2 Fast 2 Furious

    2 Fast 2 Furious

    ★★★★

    A wild ride from start to finish.

  • Chocolate City: Vegas Strip

    Chocolate City: Vegas Strip

    “a male exotic Bring it On”

    Ginuwine was so awful, looked like a Tracey Morgan bit.

  • Derren Brown: Sacrifice

    Derren Brown: Sacrifice

    ★½

    This was trash.

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★½

    At first I was like “Oh no this is gonna be waaaay over my head” and then I was deeply disturbed and thought “Nah I got this”. Little did I know by the sixth act, I’d have come full circle and was completely confused again.

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★★★

    Brilliant every time I watch it.

  • Venom

    Venom

    ★★★

    It’s not the worst Marvel movie... If I weren’t such a sucker for comic book movies I might even be critical of it...

  • Your Name.

    Your Name.

    ★★★★★

    i love Your Name bc it’s he sweetest most innocent love story about two teenagers and throughout their whole cosmic destiny they’re still at their core awkward kids fumbling their way through new emotions

  • Sin City

    Sin City

    ★★★★★

    Amazing, every second was so rich in intent.

  • Mermaids

    Mermaids

    ★★★

    Kinda fun, kinda boring, very interesting characters though. Cher was 44 when this was made, I cannot believe how good she looked.

  • Brain on Fire

    Brain on Fire

    ★½

    Just stressful, but boring as hell.

  • The Road to El Dorado

    The Road to El Dorado

    ★★★★

    I can’t believe how many times I watched this as a kid, the sass, the songs, the suspense!

  • Mamma Mia!

    Mamma Mia!

    ★★

    A very roundabout and long way of listening to Abba Gold