Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun's Story

The Nun's Story

1959
×
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Revenge of Robert

The Revenge of Robert

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scare Package

Scare Package

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Odds

The Odds

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
Read the review Edit this entry  
05
Casper

Casper

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Helter Skelter: An American Myth

Helter Skelter: An American Myth

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Smiling Madame Beudet

The Smiling Madame Beudet

1923
×
Edit this entry  
22
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Cheat

The Cheat

1915
×
Read the review Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
06
The Lonedale Operator

The Lonedale Operator

1911
×
Edit this entry  
06
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
05
Suspense

Suspense

1913
×
Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read prior review Edit this entry  
24
Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

Tchin-Chao, the Chinese Conjurer

1904
×
Edit this entry  
24
The Untameable Whiskers

The Untameable Whiskers

1904
×
Edit this entry  
24
A Chess Dispute

A Chess Dispute

1903
×
Edit this entry  
24
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
Read prior review Edit this entry  
24
How It Feels to Be Run Over

How It Feels to Be Run Over

1900
×
Edit this entry