Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★½
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry