• Men

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

  • The Guilty

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Titane

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Pleasure

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Death to 2020

    ½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Slaxx

    ★½

  • Tenet

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

    ½

  • Lost Girls

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ½

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

  • His House

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Make Up

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Vivarium

    ★½

  • The Painted Bird

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★½

  • Greener Grass

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre