RSS feed for Roger

Roger has logged 17 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★½
Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry