RSS feed for Roger

Roger has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
10
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Public

The Public

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Present.Perfect.

Present.Perfect.

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Siblings of the Cape

Siblings of the Cape

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tlamess

Tlamess

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chola

Chola

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Burning Ghost

Burning Ghost

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bull

The Bull

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
I'm Losing You

I'm Losing You

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
M

M

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Brightburn

Brightburn

2019
×
½
Edit this entry  
27
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Hired Gun

Hired Gun

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry