• Pleasantville

    ★½

  • Altered States

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Joshua: Teenager vs. Superpower

    ★★½

  • Gold Diggers of 1933

    ★★★★

  • The Source Family

    ★★★

  • Sullivan's Travels

    ★★★½

  • Modern Times

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • They Live

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½