Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Calls

Calls

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry