Sort by

AvenueDave has logged 14 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Broke

Broke

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
U2: From the Sky Down

U2: From the Sky Down

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mister Rogers: It's You I Like

Mister Rogers: It's You I Like

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Somewhere Else Tomorrow

Somewhere Else Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being Evel

Being Evel

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

Deceptive Practice: The Mysteries and Mentors of Ricky Jay

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
24×36

24×36

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★½
Read the review Edit this entry