Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ever After

Ever After

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Revenge of the Bridesmaids

Revenge of the Bridesmaids

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
He

He

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seventh Grade

Seventh Grade

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Camp Hollywood

Camp Hollywood

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wayward

Wayward

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mermaids

Mermaids

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pure

Pure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dancing Pig

The Dancing Pig

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ballet Libella

Ballet Libella

1897
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry