Ave has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry