Sort by

eva🧚🏽‍♂️🫐✨ has logged 201 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wild

The Wild

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frank Sinatra: Live at Caesar's Palace

Frank Sinatra: Live at Caesar's Palace

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
medicament

medicament

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry