Sort by

eva🧚🏽‍♂️🫐✨ has logged 23 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
House

House

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malena

Malena

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry